Lørdag den 30. september klokken. 1100 – 1300 er der fernisering på kunstforeningens efterårsudstilling på Humlebæk Bibliotek. Efterårsudstillingen er Humlebæk Kunstforenings tilbud til de mange dygtige kunstnere blandt medlemmerne og andre kunstnere i nærområdet. 

 

Følgende udstiller:

Annette Kold - Jette Junget - Kis Bonde - Lis Engel - Gitte Horst Nielsen
Scarlet Daniel - Per Møller - Anni Rosenhøj - Kaare Paludan Seedorff
Lene Lemaitre - Annie Brostrøm - Inge Dreyer - Hanne Winther Nielsen
Jette Guldberg - Rie Vrontos - Hanne Jonassen - Marianne Larsen
Ellen Merrild - Jill Conway-Fell


Udstillingen kan ses indtil den 13. oktober.

Foreningens næste arrangement er foreningens 37 års fødselsdagsudflugt søndag den 15. oktober klokken 1400 på Nivågårds Malerisamling med efterfølgende kaffe og kage.

Næste udstilling på Humlebæk Bibliotek bliver en temaudstilling, der viser billeder af nærområdets kunstnere, temaet bliver "Vinterbilleder" Nærmere oplysninger kommer snarest. Fernisering den 25. november.